MZUK dołączył do akcji #GaszynChallenge

Bardzo dziękujemy Zarządowi Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu za nominację do #GaszynChallenge. Meldujemy, iż zadanie zostało wykonanie! Jednocześnie nominujemy do zadania Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu oraz Klub Piłkarski Górnik Wałbrzych.
PS: Uprzedzając pytania: dlaczego przysiady a nie pompki?
Odpowiadamy: Instalacja Komunalna to takie miejsce, do którego przyjeżdżają odpady z całego Wałbrzycha. Na placu trafiają się drobinki szkła, metalu i innych materiałów, którymi można by się niestety skaleczyć. Dlatego uznaliśmy, iż bezpieczniejsze będą przysiady.
Najważniejszy jest cel: zbiórka pieniędzy na leczenie malutkiej Mii z Wrocławia!

Link do filmu:

Zapraszamy do portalu ITS

Portal ITS jest to ogólnodostępny serwis informacji o ruchu drogowym, system umożliwia wyświetlanie dodatkowych stałych informacji pomocnych dla mieszkańców Wałbrzycha.

Na stronie na bieżąco zamieszczane są informacje o zdarzeniach i utrudnieniach drogowych, zajętości parkingów, natężeniu ruchu oraz punktach POI.

its.walbrzych.eu

 

Uwaga w parku!

W związku z panującymi złymi warunkami atmosferycznymi ? bardzo silny wiatr, Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. prosi o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zabrania wchodzenia i przebywania na terenie parków ( Regulamin korzystania z trenów Parku |Miejskiego w Wałbrzychu §2 pkt. 4,5 )

Uwaga na dziki!

uwagadzikiW związku z pojawieniem  się dzików na terenie Parku im. Jana III Sobieskiego, bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. W razie napotkania dzików proszę jak najszybciej oddalić się z miejsca i poinformować  Straż Miejską o miejscu w którym się znajdują.

 

Uwaga na dziki!

uwagadzikiW związku z pojawieniem  się dzików na terenie Parku im. Jana III Sobieskiego, bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. W razie napotkania dzików proszę jak najszybciej oddalić się z miejsca i poinformować  Straż Miejską o miejscu w którym się znajdują.

 

Konsultacje Społeczne dotyczące wycięcia drzew w Parku im. Jana III Sobieskiego – 30 sierpnia 2018 r. godz. 10:00

drzewoMiejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. zaprasza do wzięcia udziału w  konsultacjach społecznych, dotyczących usunięcia drzew na terenie Parku im. Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu. Drzewa te stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób i mienia znajdującego się na terenie oraz w pobliżu Parku. Planowany termin konsultacji, to 30 sierpnia 2018 r. o godzinie 10:00 na terenie Różanki w Parku im. Sobieskiego.

 

Uwaga na niebezpieczną roślinę – barszcz Sosnowskiego

barszcz_sosnowskiegoW ostatnim czasie bardzo rozprzestrzenia się niebezpieczna roślina zwana barszczem Sosnowskiego.
Barszcz Sosnowskiego, to roślina, która jest bardzo niebezpieczna dla ludzi, a zwłaszcza dzieci. Kontakt z nią powoduje oparzenie skóry, podobne do oparzenia wrzątkiem, czego następstwem są ropne pęcherze gojące się nawet przez kilka lat.

Barszcz Sosnowskiego można pomylić z wyrośniętym koprem, ale jest od niego o wiele wyższy – osiąga nawet 4 metry wysokości. Chwast ma zieloną bruzdowaną łodygę, która w dolnej części jest pokryta fioletowymi plamkami. Jego liście są duże i szerokie (o średnicy do 150 cm), o zaostrzonych końcówkach, a kwiaty zebrane w gęsty i duży baldach są białe. Barszcz Sosnowskiego jest szczególnie niebezpieczny w okresie kwitnienia i owocowania, kiedy odnotowuje się wysoką temperaturę powietrza. Wtedy nawet pośredni kontakt z tą rośliną może doprowadzić do poparzenia skóry, ponieważ związki furanokumarynowe wydostają się z barszczu w postaci oprysków i osadzają się na skórze osób przebywających w pobliżu.
(więcej…)

Częściowo zamknięte wejście na cmentarz

cmentarz2Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. informuje, że od dnia 23 maja br. wejście na cmentarz komunalny przy ul. Moniuszki od strony Biedronki, a także teren wokół kaplicy, będą częściowo zamknięte z uwagi na prace przy drzewostanie. Przyległe kwatery również będą niedostępne dla odwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.

Uwaga, żmije atakują ludzi

żmija-zygzakowataSzanowni Klienci
W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy na naszych terenach wzmożona aktywność żmij.
Przypominamy, że gad nigdy nie atakuje jako pierwszy. Zazwyczaj ucieka, czując drgania kroków nadchodzącej osoby. Warto wiedzieć, że zazwyczaj żmija przed ukąszeniem najpierw głośno syczy. To powinno być dla człowieka ostrzeżeniem. Przypadkowe ukąszenie może być jednak niebezpieczne dla zdrowia i życia poszkodowanego. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje, jak postępujemy, w przypadku ataku i ukąszeniu żmii.
(więcej…)