Zapraszamy do portalu ITS

Portal ITS jest to ogólnodostępny serwis informacji o ruchu drogowym, system umożliwia wyświetlanie dodatkowych stałych informacji pomocnych dla mieszkańców Wałbrzycha.

Na stronie na bieżąco zamieszczane są informacje o zdarzeniach i utrudnieniach drogowych, zajętości parkingów, natężeniu ruchu oraz punktach POI.

its.walbrzych.eu

 

Uwaga w parku!

W związku z panującymi złymi warunkami atmosferycznymi ? bardzo silny wiatr, Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. prosi o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zabrania wchodzenia i przebywania na terenie parków ( Regulamin korzystania z trenów Parku |Miejskiego w Wałbrzychu §2 pkt. 4,5 )

Uwaga na dziki!

uwagadzikiW związku z pojawieniem  się dzików na terenie Parku im. Jana III Sobieskiego, bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. W razie napotkania dzików proszę jak najszybciej oddalić się z miejsca i poinformować  Straż Miejską o miejscu w którym się znajdują.

 

Uwaga na dziki!

uwagadzikiW związku z pojawieniem  się dzików na terenie Parku im. Jana III Sobieskiego, bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. W razie napotkania dzików proszę jak najszybciej oddalić się z miejsca i poinformować  Straż Miejską o miejscu w którym się znajdują.

 

Konsultacje Społeczne dotyczące wycięcia drzew w Parku im. Jana III Sobieskiego – 30 sierpnia 2018 r. godz. 10:00

drzewoMiejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. zaprasza do wzięcia udziału w  konsultacjach społecznych, dotyczących usunięcia drzew na terenie Parku im. Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu. Drzewa te stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób i mienia znajdującego się na terenie oraz w pobliżu Parku. Planowany termin konsultacji, to 30 sierpnia 2018 r. o godzinie 10:00 na terenie Różanki w Parku im. Sobieskiego.

 

Uwaga na niebezpieczną roślinę – barszcz Sosnowskiego

barszcz_sosnowskiegoW ostatnim czasie bardzo rozprzestrzenia się niebezpieczna roślina zwana barszczem Sosnowskiego.
Barszcz Sosnowskiego, to roślina, która jest bardzo niebezpieczna dla ludzi, a zwłaszcza dzieci. Kontakt z nią powoduje oparzenie skóry, podobne do oparzenia wrzątkiem, czego następstwem są ropne pęcherze gojące się nawet przez kilka lat.

Barszcz Sosnowskiego można pomylić z wyrośniętym koprem, ale jest od niego o wiele wyższy – osiąga nawet 4 metry wysokości. Chwast ma zieloną bruzdowaną łodygę, która w dolnej części jest pokryta fioletowymi plamkami. Jego liście są duże i szerokie (o średnicy do 150 cm), o zaostrzonych końcówkach, a kwiaty zebrane w gęsty i duży baldach są białe. Barszcz Sosnowskiego jest szczególnie niebezpieczny w okresie kwitnienia i owocowania, kiedy odnotowuje się wysoką temperaturę powietrza. Wtedy nawet pośredni kontakt z tą rośliną może doprowadzić do poparzenia skóry, ponieważ związki furanokumarynowe wydostają się z barszczu w postaci oprysków i osadzają się na skórze osób przebywających w pobliżu.
(więcej…)

Częściowo zamknięte wejście na cmentarz

cmentarz2Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. informuje, że od dnia 23 maja br. wejście na cmentarz komunalny przy ul. Moniuszki od strony Biedronki, a także teren wokół kaplicy, będą częściowo zamknięte z uwagi na prace przy drzewostanie. Przyległe kwatery również będą niedostępne dla odwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.

Uwaga, żmije atakują ludzi

żmija-zygzakowataSzanowni Klienci
W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy na naszych terenach wzmożona aktywność żmij.
Przypominamy, że gad nigdy nie atakuje jako pierwszy. Zazwyczaj ucieka, czując drgania kroków nadchodzącej osoby. Warto wiedzieć, że zazwyczaj żmija przed ukąszeniem najpierw głośno syczy. To powinno być dla człowieka ostrzeżeniem. Przypadkowe ukąszenie może być jednak niebezpieczne dla zdrowia i życia poszkodowanego. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje, jak postępujemy, w przypadku ataku i ukąszeniu żmii.
(więcej…)

Informacja o sprzedaży drewna opałowego

drewnoInformujemy, iż dysponujemy pewną ilością liściastego drewna opałowego na sprzedaż. Drewno pochodzi z wycinek prowadzonych przez MZUK  Sp. z o.o. na terenie lasów i parków miasta Wałbrzycha. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu pod numerem 537 300 265.

Wiosna – trudny okres dla alergików

trawyDla niektórych wiosna to najbardziej uciążliwa pora roku. Alergicy, bo o nich mowa, kiedy tylko zaczyna robić się cieplej, doświadczają wielu nieprzyjemnych dolegliwości.
Czym jest alergia i jakie są jej objawy?

Alergia to nadmierna odpowiedź organizmu na kontakt z jakąś substancją. Na większość osób substancja ta wpływa neutralnie, jedynie u pewnej grupy osób wywołuje nieprzyjemne reakcje. Układ immunologiczny po kontakcie z alergenem zaczyna się bronić. Efektem jest pojawienie się różnych dolegliwości. Oczywiście odpowiedź alergiczna u każdego może przebiegać inaczej, jednak możemy wyróżnić kilka objawów, które pojawiają się u większości uczulonych osób.

(więcej…)