Aktualności

MZUK Sp. z o.o. w Wałbrzychu

Działania MZUK w okresie wiosenno-letnim w parkach i lasach komunalnych

parkFirma MZUK Sp. z o.o. w okresie wiosenno-letnim zajmuje się głównie wykonywaniem prac porządkowych i pielęgnacyjnych w parkach i lasach na terenie miasta Wałbrzycha.
W wałbrzyskich parkach priorytetem jest pielęgnacja trawników, czyli koszenie ich i grabienie trawy. Alejki i  schody parkowe zamiatamy, wygrabiamy z nich opadłe liście, suche gałęzie, a także oczyszczamy krawężniki z darni i piasku. Szczególną uwagę poświęcamy pielęgnacji różanek (przycinamy, odchwaszczamy, zasilamy). Ponadto w parkach wykonujemy szereg różnych prac związanych z cięciami pielęgnacyjnymi krzewów, żywopłotów (prześwietlamy, odmładzamy, odchwaszczamy, przycinamy krzewy wychodzące na parkowe alejki) jak i drzew (usuwamy wiatrołomy, samosiewy, robimy cięcia pielęgnacyjno-sanitarne). Usuwamy rdestowiec – roślinę inwazyjną.
Codziennie pracownicy firmy prowadzą prace porządkowe mające na celu utrzymanie obszarów parkowych w czystości m. in. zbierają różnego rodzaju nieczystości, opróżniają kosze na odpady oraz psie odchody i uzupełniają je w nowe worki. Zakupiliśmy i zamontowaliśmy budki lęgowe i poidełka dla ptaków. Zajmujemy się także utrzymaniem elementów małej architektury jak i obiektów do ćwiczeń rekreacyjnych w czystości oraz na bieżąco naprawiamy różnego rodzaju usterki. Urządzenia poddawane są regularnym kontrolom w celu zapewnienia użytkownikom należytego bezpieczeństwa.
lasW wałbrzyskich lasach przystąpiono do likwidacji usychających lub już uschniętych drzew. Zakupiono nowy materiał zadrzewiający. Pielęgnujemy uprawy leśne, a także naprawiamy paśniki dla zwierzyny. W lasach oczyszczono przydrożne rowy oraz przepusty, naprawiono nawierzchnie dróg i uporządkowano zbiorniki wodne. Cały czas monitorowane i zabezpieczane są miejsca nielegalnego wydobycia węgla. Doły próbnych wyrobisk są na bieżąco zasypywane. Tereny leśne są utrzymywane w czystości.

Skip to content